28 april 2022

Help je paard verharen

Paarden zijn van nature gewend om altijd buiten te zijn. Tegenwoordig staan de meeste paarden grotendeels op stal, of hebben ze een schuilstal tot hun beschikking. Toch is er nog altijd een groot verschil tussen de zomervacht en de wintervacht. De vacht van de paarden past zich aan de temperatuur aan en zorgt ervoor dat ze het in de zomer niet te warm hebben en in de winter niet te koud. Hoe beter de conditie van je paard, hoe sneller het verharen zal gaan.

Vaak komen enters of twenters moeizaam door het haar, dat komt omdat zij al hun energie nodig hebben voor hun groei en ontwikkeling. Er blijft dan minder energie over voor het verharen. Als eigenaar kun je verschillende dingen doen om je paard te helpen verharen. 

Goede voeding is hierbij heel belangrijk en ook de verzorging van de vacht speelt een rol. Dagelijks een klein beetje lijnzaadolie door het voer doen kan al flink verschil maken. Voor een paard levert het verharen doorgaans veel jeuk op en hierbij helpt een uitgebreide borstelbeurt of lekkere rolpartij in het zand of weide. In de meeste gevallen zijn de paarden binnen enkele weken volledig door het haar heen.

Lees meer

maandag 21 april 2025

Natuurlijk hoop je het nooit mee te maken, maar peesblessures komen regelmatig voor bij (sport)paarden en -pony’s. Wat is de oorzaak hiervan en hoe kun je een peesblessure behandelen? We leggen het uit in deze blog.

maandag 7 april 2025

Het weer wordt steeds mooier en het gras begint te groeien. Veel paarden gaan weer lekker de wei op. Zo’n groene grasmat is natuurlijk heel smakelijk voor paarden, maar let op: er zijn ook risico’s!

dinsdag 25 maart 2025

De geboorte van een veulen is altijd spannend. In veel gevallen redt de merrie zich heel goed zelf. Toch bestaat er het risico dat er problemen ontstaan tijdens de geboorte. In deze blog bespreken we de meest veelvoorkomende problemen.

maandag 24 maart 2025

Het is een prettig idee als je paard verzekerd is. Zo draai je bij een ongeluk of ziekte niet alleen voor de kosten op. Maar waar moet je eigenlijk op letten als je een paardenverzekering wilt afsluiten en hoe maak je de juiste keuze? Met deze handige tips vind je altijd een verzekering die perfect aansluit bij jouw wensen!

donderdag 20 maart 2025

Het zonnetje schijnt steeds feller, de dagen worden langer en voorjaarsbloeiers steken hun koppies weer boven de grond. Van dit weer word je blij! Dat geldt ook voor je paard: hij verliest die dikke wintervacht, mag langer naar buiten en kan weer lekker vers gras eten. Toch zijn er nog wel een paar puntjes waar je op moet letten bij de start van het groene seizoen. Wij zetten er een aantal voor je op een rij zodat we samen goed uitgerust het voorjaar in gaan.

maandag 17 maart 2025

Er is een veulen op komst! Een spannende en leuke tijd, maar hoe zorg je ervoor dat de bevalling zo goed mogelijk verloopt? In 95% van de gevallen gaat de geboorte goed, maar bij de overige 5% is er hulp nodig. Zorg dus dat je de merrie al voor de uitgerekende datum goed in de gaten houdt.

maandag 10 maart 2025

Ondernemend, analytisch, gedreven en betrokken. Dat zijn enkele eigenschappen die passen bij Jan Jouke Bouma. Sinds 1 maart is hij de nieuwe directeur van EFO Paardenverzekering. Hoog tijd voor een nadere kennismaking!

zondag 9 maart 2025

Na 11 maanden is het eindelijk zover: er wordt een nieuw veulen geboren. Veulens hebben speciale aandacht en voeding nodig. Hier 5 tips waar je op moet letten bij je nieuwe veulen! Gaat je veulen voor het eerst de wei in? Dat is een spannend moment voor het veulen.